Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Lidl Ireland zapowiedział, że zacznie oferować darmowe paczki podpasek higienicznych lub tamponów dziewczętom i kobietom w ramach nowego programu zwalczania ubóstwa związanego z menstruacją tzw “period poverty”.

Irish Times podał, iż sieć Lidl ogłosiła w poniedziałek wprowadzenie nowego systemu kuponów, który umożliwi dziewczętom i kobietom w Irlandii dostęp do bezpłatnych produktów higieny za pomocą aplikacji Lidl Plus.

Od 19 kwietnia kobiety będą mogły zapisać się na comiesięczny kupon, z którego będą mogły korzystać od 3 maja w 168 sklepach w całym kraju – przekazał Lidl.

Taka oferta sprawia, że ​​Lidl jest „pierwszym dużym sprzedawcą detalicznym na świecie”, który oferuje bezpłatne produkty higieny intymnej w sklepach.

Firma Lidl zobowiązała się również do przekazywania kwartalnych darowizn produktów sanitarnych na rzecz Simon Community of Ireland, aby zapewnić dostęp do bezpłatnych produktów osobom dotkniętym bezdomnością, które mogą nie mieć dostępu do smartfonów.

Sieć Lidl współpracuje również z Gaelickim Związkiem Piłki Nożnej Kobiet, aby dostarczać produkty higieny intymnej klubom w całym kraju.

“Miesiączkowe ubóstwo” (period poverty)  definiowane jest jako brak możliwości zakupu bezpiecznych, higienicznych produktów sanitarnych związanych z menstruacją i jest uznawane na całym świecie za problem zdrowotny i społeczny.

Badania przeprowadzone przez Plan International w Irlandii wykazały, że prawie 50 procent dziewcząt w wieku od 12 do 19 lat miało trudności z płaceniem za produkty sanitarne, podczas gdy jedna na 10 ankietowanych stwierdziła, że ​​była zmuszona do używania „mniej odpowiedniego produktu sanitarnego” ze względu na wysokie koszty miesięczne.

 

W listopadzie 2020 roku Szkocja stała się pierwszym krajem na świecie, w którym produkty higieny intymnej były bezpłatne dla każdego, kto ich potrzebuje, w tym w miejscach publicznych.

W lutym Nowa Zelandia ogłosiła, że ​​wszystkie jej szkoły będą oferować bezpłatne podpaski i tampony od czerwca tego roku.

 

Artykuł Lidl w Irlandii będzie oferował kobietom darmowe podpaski i tampony pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *