Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Jak podaje Irish Examiner, hodowca marihuany uniknął kary więzienia, wpłacając 5000 euro na ośrodek leczenia uzależnień.

Nakładając wyrok w zawieszeniu, sędzia Seán Ó Donnabháin wziął pod uwagę kontekst sprawy. A także chęć współpracy oskarżonego oraz fakt, że nie miał on żadnych problemów z prawem do 2019 roku, czyli do czasu kiedy wykryto u niego hodowlę.

48-letni John Sheahana otrzymał nakaz wpłaty 5000 euro na cele charytatywne i wyrok w zawieszeniu na 18 miesięcy. 

Poszukanie domu

Det. Garda Hosford z Mallow Garda powiedział, że funkcjonariusze Gardaí przeprowadzili przeszukanie domu Sheahana. Na terenie nieruchomości znaleźli profesjonalna hodowlę konopi ze światłami i systemem nawadniania ustawionym w kontenerze transportowym.

Zarekwirowali  23 dojrzałe rośliny konopi o wartości ponad 18 000 euro, a także susz konopi o wartości około 5000 euro.

 

Sprawa w sądzie

Sheahan przyznał się w sądzie kryminalnym w Cork do winy. Zeznał, że uprawiał konopie na sprzedaż w Ardglass, Charleville, Co Cork.

Detektyw Garda William Hosford powiedział w sądzie, że Sheahan zeznał im, że wynajmował dom polskim najemcom. W trakcie wizyty złożonej wynajmującym odkrył, że na podwórku stoi kontener, a w nim hodowane są konopie. Efektem odkrycia była eksmisja mieszkańców domu i spalenie roślin, które uprawiali. 

Jednak po pewnym czasie zgłosił się do niego człowiek, który zaoferował mu 5000 euro za wznowienie uprawy. Ponieważ Sheahan był pod presją i brakowało mu środków finansowych przyjął ofertę i zaczął nielegalnie uprawiać rośliny.

Sheahan zeznał, że uprawa przejęta przez Gardaí była jego drugim plonem. Na pierwszych zbiorach zarobił już 5000 euro.

Wyrok

Sędzia zdecydował, że Sheahan nie może uniknąć kary i zasugerował przekazanie zarobionych wcześniej pieniędzy 5000 euro na cele charytatywne.

Kwota ma zostać przekazana na rzecz ośrodka leczenia uzależnień Tabor Lodge w Minane Bridge w hrabstwie Cork.

Sędzia Seán Ó Donnabháin zażartował podczas przesłuchania: „Czy był to sposób, by walczyć przeciw zagranicznym inwestorom? Wyrzucenie najemcy, a następnie przejęcie jego interesów?”.

Artykuł Irlandzki hodowca konopi uniknął więzienia po przejęciu interesu od Polaków pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *