Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Minister spraw zagranicznych Simon Coveney powiedział, że spędzanie urlopu za granicą jest obecnie nielegalne, ale latem „może się to zmienić”.

W wywiadzie w środę Coveney obszernie omówił krajowe przepisy dotyczące podróży międzynarodowych.

Powiedział, że rząd nie ma teraz podstaw, aby zmienić zasady dotyczące podróży zagranicznych, ale może się to zmienić w nadchodzących miesiącach.

Parlament Europejski ma głosować w przyszłym tygodniu nad wnioskiem dotyczącym cyfrowych zielonych certyfikatów – znanych również jako paszporty szczepionkowe.

 

Coveney powiedział, że unijny system Green Cert może zostać wdrożony już w czerwcu, ale Irlandia może nie przystąpić do niego od początku.

„Jeśli chodzi o podróże międzynarodowe Na razie nasz komunikat jest jasny. To jest niezgodne z prawem. A ludzie nie powinni wyjeżdżać ZA granice na urlop. To może się zmienić w miesiącach letnich, gdyż pracujemy nad tym, co nazywa się Zielonym Paszportem ”- powiedział Minister Coveney.

 

“Kraje będą musiały zdecydować, czy chcą w to wejść od samego początku, czy później w okresie letnim. Myślę, że system zielonych paszportów zostanie wprowadzony na początku czerwca. Nie musi to koniecznie oznaczać, że Irlandia wejdzie w system od pierwszego dnia. Będzie to związane z decyzja rządu współpracującego z naszym zespołem ds. zdrowia publicznego (NPHET)”

 

Minister stwierdził również, że potrzebna jest „spójność w zakresie tego, o co prosimy Irlandczyków, a tym, na co pozwalamy innym ludziom, którzy mogą przybywać do Irlandii w celach biznesowych lub wakacyjnych”.

„Każdy, kto przyjeżdża do Irlandii, musi przejść kwarantannę, czy to w domu, czy w hotelu. Nasze przesłanie jest jasne, twarde i spójne w zakresie podróży międzynarodowych, ale myślę, że na horyzoncie pojawią się dobre informacje, ale damy sobie jeszcze trochę czasu”.

Zapytany o wpływ ograniczeń w podróżowaniu na sektor lotniczy, Coveney powiedział, że rząd musi „przedkładać zalecenia dotyczące zdrowia publicznego nad wszystko inne”.

„Mimo to myślę, że w miesiącach letnich zobaczymy stopniową zmianę w podejściu do podróży międzynarodowych, ale z pewnością nie radziłbym nikomu rezerwować wakacji. Jest to sprzeczne z obecnymi zaleceniami” – powiedział.

Obowiązkowa kwarantanna hotelowa

Przedstawiciele służby zdrowia spotykali się, aby omówić dodanie Indii do listy krajów, z których przybywający  muszą przejść dwutygodniową kwarantannę hotelową.

Artykuł Simon Coveney: “Urlop za granicą jest nielegalny” pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *