Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Trzech mężczyzn, którzy zginęli w zderzeniu czołowym z ciężarówką działali razem w gangu włamywaczy – ujawnił Irish Mirror.

Ofiary wypadku to : Graham Taylor (31 l.), Carl Freeman (26 l.) i Dean Maguire (29 l.). Tuż przed śmiertelną kolizją uciekali swoim autem funkcjonariuszom Gardai w środę wieczorem.

BMW serii 3, którym podróżowali,  to auto, które ma związek z wieloma włamaniami w ostatnich tygodniach.

Funkcjonariusze widzieli, jak samochód – z numerem rejestracyjnym 06-D-47768 – poruszał się w rejonie Cheeverstown i podjęli pościg.

Samochód następnie wjechał w drogę szybkiego ruchu zjeżdżając zjazdem pod prąd, próbując uniknąć pościgu.

Na tym etapie gardai zrezygnowali z ścigania ich ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stanowiła trasa ucieczki gangu.

A zaledwie kilka minut później, około 23:40, samochód zderzył się z ciężarówką w zderzeniu czołowym na N7 w pobliżu zjazdu Rathcoole w Dublinie.

BMW stanęło w płomieniach i trzech mężczyzn zginęło.

Kierowca ciężarówki, mężczyzna po czterdziestce, został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego w Tallaght, gdzie jest leczony z powodu poważnych, ale nie zagrażających życiu obrażeń.

Ciała Taylora, Freemana i Maguire’a – którzy mieli ponad 200 wyroków skazujących – zostały tak mocno spalone, że ich formalna identyfikacja nie była możliwa.

W tym przypadku może to wymagać dokumentacji dentystycznej lub śladów DNA.

Trzej mężczyźni działali w ramach dużego gangu złodziejskiego  z siedzibą w Tallaght w Dublinie.

Okazuje się, że regularnie korzystali z takiego sposobu ucieczki, by jechać pod prąd, gdy byli ścigani przez policję, bo wiedzieli, że funcjonariusze nie będą ich ścigać.

Tym razem takie zachowanie kosztowało ich życie.

W wywiadzie dla gazety anonimowa osoba powiedziała: „Mężczyźni byli dobrze znani Gardzie z tego, że regularnie przeprowadzajli dużą liczbę włamań i kradzieży.

„Unikanie pościgów zjeżdżając w zły zjazd autostardowy to ich stała sztuczka i robili to już wcześniej. Przy wielu poprzednich okazjach udało się gangowi uciec. Ale tym razie nie mieli szczęścia.

„Smutne jest że ucierpiał niewinny człowiek, który wykonywał swoją pracę, prowadząc ciężarówkę i teraz przebywa w szpitalu z poważnymi obrażeniami.”

Ponieważ samochód BMW był ścigany przez funcjonariuszy przed katastrofą, poinformowano Rzecznika Praw Obywatelskich Gardy, który przeprowadzi własne śledztwo.

W ramach tego zbadane zostaną nagrania pościgu.

Jeden z nich, który zginął w wypadku Carl Freeman był dobrze znany gardai i miał ponad 60 wyroków skazujących, m.in. za kradzieże, włamania, napady.

Uzależniony od narkotyków przestępca zaatakował kiedyś parę starszych ludzi w Wicklow w 2015 roku.

Między innymi podduszał chorą na raka 65-letnią kobietę i żądał gotówki. Ponadto miał też zaatakować jej męża kijem do hurlinga.

Graham Taylor, najstarszy z trzech zmarłych mężczyzn, miał ponad 120 wyroków skazujących, które obejmowały włamanie, szkody kryminalne, napaść na gardę oraz długi ciąg wykroczeń drogowych.

Miał już zakaz prowadzenia pojazdów wydany na 40 lat, kiedy został złapany w pościgu w 2016 roku.

Dean Maguire, miał na swoim koncie ponad 25 wyroków skazujących, był również wielokrotnie skazany za włamania i rozboje.

 

Przestępcy należeli do wielkiego gangu z Tallaght – którego główni członkowie mają bliskie powiązania z zabitym gangsterem Fat Andy Connorsem.  Grupa może liczyć nawet 80 członków.

Główna aktywność gangu polegała na włamywaniu się do domów na terenie całego kraju.

Są tak profesjonalni w tym, co robią, że często wchodzą i wychodzą z domu w mniej niż pięć minut.

Używają  skradzionych samochodów – często ukradzionych w Wielkiej Brytanii – i regularnie zmieniają tablice rejestracyjne przed porzuceniem pojazdu po kilku tygodniach.

Artykuł Trzy ofiary śmiertelnego wypadku to gangsterzy pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *