Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Dzieci nie będą musiały być zaszczepione przeciwko Covid-19, aby uczęszczać do szkoły, potwierdził minister zdrowia Stephen Donnelly. Zapewnił, że “absolutnie nie ma takich planów i się na to nie zanosi”.

Rząd zatwierdził wczoraj, że dzieci w wieku od 12 do 15 lat mogą skorzystać z oferty szczepionki przeciwko Covid-19.

Wczoraj rzecznik rządu potwierdził, że nie toczą się „żadne rozmowy”, że dzieci będą musiały zostać zaszczepione w celu powrotu do szkoły we wrześniu. 

To rodzice podejmą decyzje w sprawie zaakceptowania, odroczenia lub odmówienia szczepionki dla ich dziecka. 

Rzecznik rządu oddalił wczoraj wszelkie sugestie, że szkoły mogą ustanowić własne zasady. Stwierdził, że wytyczne edukacyjne do ponownego otwarcia szkół we wrześniu są “wytycznymi dla wszystkich szkół”.

Wprowadzono natomiast programy pilotażowe testów antygenowych, ktore uruchamiane są w różnych instytucjach opieki nad dziećmi i na uczelniach wyższych. 

Programy te zostaną ocenione pod kątem tego czy i jak szybko można wykorzystać testy antygenowe w szkołach w nowym semestrze. 

 

Zgoda rodziców 

 

Taoiseach Micheál Martin powiedział dziś, że “rodzice będą mieli oczywiście wybór”, dodając, że nie chce wywierać na nich presji. 

Dodał, że udostępnienie szczepionki dla dzieci jest “ważnym krokiem do przodu”. Jednak przyznał, że sprowadza się to do “zgody rodzicielskiej”. 

Martin powiedział, że wierzy, że wielu młodych ludzi będzie chciało się zaszczepić. 

Szczepionki są bezpieczne i skuteczne. Oferują przede wszystkimskuteczną ochronę przeciwko Covid-19, powiedział. 

Tánaiste Leo Varadkar zapewnił, że rodzice otrzymają wszystkie informacje, a rząd odpowie na wszelkie pytania, które mogą być istotne przy podjęciu decyzji. 

Przyznał, że to prawda, że dla dzieci, Covid-19 jest “łagodną chorobą” i rzadko prowadzi do hospitalizacji lub śmierci. 

Jednak trzeba pamiętać, że dzieci mogą zachorować a wtedy będą musiały być izolowane przez szereg dni. To oznacza, że ominą je wydarzenia szkolne, sportowe i towarzyskie. 

 

Brak obowiązku szczepienia w Irlandii

Nie są rozważane obowiązkowe szczepienia dla dzieci. Mimo iż wymagane w  innych krajach, to jednak “nie jest to coś, co naprawdę moglibyśmy zrobić w Irlandii”, powiedział Varadkar. 

“Pomimo, że zwolennicy teorii spiskowych mogą tak pomyśleć.”

Ani przedstawiciele zawodów medycznych ani politycy w Irlandii nie są entuzjastycznymi zwolennikami przymusowego szczepienia – zapewnił. 

Varadkar wierzy, że jedynym obszarem, który mógłby skorzystać na obowiązkowych szczepieniach są zawody medyczne. Dlatego, że te osoby pracują z ludźmi chorymi. Potwierdził jednocześnie, że rzad nie rozpatruje tej opcji. 

Artykuł Dzieci nie będą musiały być szczepione żeby móc chodzić do szkoły  pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *