Contact Information

Theodore Lowe, Ap #867-859
Sit Rd, Azusa New York

We Are Available 24/ 7. Call Now.

Irlandia wyda zgodę na ponowne otwarcie klubów nocnych po raz pierwszy od marca 2020 zgodnie z planem już w ten piątek, 22 października – ale nowe zalecenia dla tego sektora są opracowywane – podał dziennik The Journal.

Oświadczenie wydał dzisiaj Taoiseach Micheál Martin po spotkaniu całego gabinetu.

W opublikowanym dziś rządowym dokumencie potwierdzono, że:

Dla klubów nocnych zostaną opracowane szczegółowe wytyczne sektorowe określające odpowiednie środki ochronne.

Będzie to obejmować certyfikaty COVID-19, zbieranie danych dotyczących śledzenia kontaktów i noszenie masek na twarz, z wyjątkiem spożywania posiłku, picia oraz tańca.

Szczegółowe wytyczne sektorowe nie zostały jeszcze wydane ale pewne jest, że do lutego 2022 osoby udające się do klubów nocnych będą musiały nosić maski na twarzach. Można je będzie zdjąć podczas spożywania posiłków i tańczenia.

W oświadczeniu dla The Journal, Department of Tourism, Culture and Arts, Gaeltacht, Sports and Media Sectors potwierdził, że pracuje nad wytycznymi:

„Urzędnicy departamentów pilnie pracują nad szczegółowymi wytycznymi zasygnalizowanymi przez rząd, aby zapewnić ich wprowadzenie tak szybko, jak to możliwe.”

W decyzji rządowej nie podano potwierdzenia dopuszczalnej liczby osób w klubach nocnych.

W odniesieniu do  imprez na żywo rząd potwierdził:

„W przypadku wydarzeń na żywo w pomieszczeniach, teatrów, koncertów na żywo i wydarzeń sportowych publiczność/widzowie muszą pozostawać na alokowanych miejscach ”

 

Micheal Martin potwierdził, że od piątku 22 października certyfikaty Covid-19 będą nadal wymagane w przypadku aktywności w pomieszczeniach.

Powiedział, że rząd będzie również zachęcał osoby uczestniczące w wydarzeniach do samodzielnego testowania za pomocą testów antygenowych.

 

Artykuł Irlandia ponownie otwiera kluby nocne pochodzi z serwisu wIrlandii.pl.

Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *